Triin
Sadulsepp

TRIIN

Õppisin pehme mööbli restaureerimise ehk sadulsepa eriala Londoni Metropolitani ülikooli poolt korraldatud kursuse raames, kus läbisin kaks esimest kursust, millest iga läbitud aasta ja kursus andis vastava sertifikaadi, mille väljastas AMUSF (The Association of Master Upholsterers and Soft Furnishers) ehk vastava eriala ühing Suurbritannias. Kooli näol on tegemist vägagi tunnustatud keskusega, kus seda eriala on õpetatud juba üle 50 aasta.

Kohad iga-aastastele kursustele täituvad kiiresti ning koolis õpetavad paljud tuntud oma-ala spetsialistid, kes ka ise aktiivselt isiklikes ettevõtetes sadulsepa tööd teevad. Lisaks praktilistele oskustele tuli kursuse raames kirjutada ka paar uurimustööd näiteks mööbli ajaloost, töövõtete ja vahendite arengu kohta antud erialal ning ka kasutatavate kangaste erisuste ning kasutamise kohta. Õppeaastate vältel õpetakse nii traditsioonilisi kui ka kaasageseid töövõtteid, vahendeid ja materjale.

Minu õpetajateks olid esimesel aastal Vanessa Butt (https://www.vanessabutt.co.uk/) ning teisel aastal, juba oma peres neljandat põlvkonda sadulsepa ametit pidav, Matt Gates. Kursuse raames tehtud töid hinnati oma ala professionaalidest koosneva komisjoni poolt.

Samaaegselt töötasin Londonis ka sadulsepp Lisa Perry (https://lisaperryupholstery.co.uk/) juures n-ö õpipoisina kord-kaks nädalas ning sain vajalikke praktilisi oskusi pehme mööbli restaureerimise alal.